PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10464}

Świat zabawy

The House of Mirth
7,4 473
oceny
7,4 10 1 473
Świat zabawy
powrót do forum filmu Świat zabawy

Średni

użytkownik usunięty

Niedawno przeczytałam książkę Edith Wharton "Świat zabawy", po czym z wielkim zadowoleniem zobaczyłam, że film będzie na zone europa. Czekałam z wielką niecierpliwością, gdyż książka bardzo mi się podobała i poruszyła mnie, a film porównywano do "Wieku niewinności", który mnie zachwycił - i tak entuzjastycznie nastawiona do filmu naturalnie się zawiodłam...
Nudy i dłużyzny, Lily Bart nie była ani piękna, ani urocza (i w ogóle wyobrażałam sobie osobę o zupełnie innym typie urody), za mało ukazane zostało życie śmietanki towarzyskiej Nowego Jorku - niby były różne przyjęcia, ale ukazane w jakiś taki sposób, że miałam wrażenie, że w kadr wciśnięto wszystkich aktorów i statystów, a poza nim sala była pusta; jest parę plusów oczywiście, ale trudno je docenić, gdy całość jest dość nudna. Jeżeli chodzi o aktorów, to bardzo podobała mi się Laura Linney.
Porównania do "Wieku niewinności" - bardzo przesadzone, bo ten filmik (bo filmem go nazwać nie mogę) do pięt mu nie dorasta.

gdzie można kupić lub dostać książkę?

ocenił(a) film na 5

Muszę się zgodzić.Jakiś bezpłciowy.Materiał na ciekawy,wciągający,emocjonujący dramat jest.A wyszło średnio.

A mi się podobał. Uważam, że świetnie oddaje klimat książki, choć wszystko to, co napisałaś, jest oczywiście prawdą. Brakowało mi w tym filmie postaci Gerty Farish i scena z zaniesieniem listów też trochę zniekształca książkową Lily, a ponad to w końcowej scenie jest to pokazane tak, jakby świadomie wypiła więcej niż powinna, przynajmniej ja odebrałam to w ten sposób, ale ogólnie film nie jest zły i mimo swej długości nie zmęczy mnie ani nie nudził.
migotka_paola - przypuszczam, że tam, gdzie zwykle się to robi. Ja na przykład znalazłam ją w bibliotece. Myślę, że i na allegro można ją nabyć.

użytkownik usunięty

Książki nie czytałam, więc nie mam porównania. Ale oceniając sam film - wszystko jakieś takie sztywne było. Począwszy od głównej bohaterki po poszczególne sceny, które, mam wrażenie, jakoś się nie kleiły... I ze słów ewusekr wnoszę, że ona nie popełniła samobójstwa rozmyślnie? Oglądając to byłam przekonana, że to zaplanowała.
Ogólnie rzecz ujmując - nie zachwycający. Chociaż widziałam gorsze.

W książce nie, ale w filmie jest pokazane, jakby rozmyślnie. :P No, ale film to nie książka. :P

ocenił(a) film na 10
ewusekr

widzialam film w tv,bardzo mi sie podobal,chcialabym go obejrzec w necie ale nie moge go znalezc,na jakiej stronie moge znalezc ten film

lonia246

Kiedyś można było pobrać z gryzonia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones