PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870411}

Bielmo

The Pale Blue Eye
6,4 35 053
oceny
6,4 10 1 35053
5,4 22
oceny krytyków
Bielmo
powrót do forum filmu Bielmo

Klimat niewspółmierny do fabuły. Która się po prostu wlecze i ciągle gadają o du..e Marynie. Jak chcesz wyodrębnić klimat, to nie gadaj tyle, bo to gadanie go po prostu zakłóca. Czyli kryminał, a nie thriller. W thrillerze liczy się groza, a tu jej nie ma. Jest tylko zawiła zagadka kryminalna.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

...fakt, mało pościgów samochodowych, nie strzelali w ogóle a o gołych babach to w ogóle zapomnijcie. i jak tu się nie wynudzić na takim filmie :'(

ocenił(a) film na 4
kgibas666

Brawo geniuszu! Zdecydowanie powinieneś pisać scenariusze do filmów kryminalnych o czasach wiktoriańskich :). Tylko nie daj plamy i zamiast samochodów opisz wyścigi wierzchem lub w bryczkach :). A ponieważ filmy oglądają współcześni, to koniecznie z wątkami LGBT, gender i rasizmu:). Powodzenia.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

...nie załapałeś sarkazmu. wynudziłeś się bo za dużo "gadali"? sugerujesz że mniej wynudziłbyś się z o wiele mniejszą ilością dialogów? nie lubisz "wiktoriańsko gotyckich pościgów"? pewnie nie spodobałaby ci się większość adaptacji "draculi". sama książka zapewne również. bierzesz mnie za "lewoskrętnego"? pudło totalne :)

ps. to nie jest ani kryminał, ani thriller. to dramat z elementami dwóch powyższych.

pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
kgibas666

Sam sobie przeczysz, bo sarkazm to drwina. No to Ty chyba też nie załapałeś mojego "sarkazmu" :). Oczywiście, że mniej wynudziłbym się milczeniem niż słuchając na okrągło arystokratycznych dyrdymał o niczym, które nie tworzą ani klimatu, ani nie zmierzają do żadnego celu, tylko wszystko psują. Trzeba mieć pewne wyczucie twórcze - klimat dopasować do dialogów, a nie jak w tym filmie - jakby scenariusz był oderwany od klimatu. Tu zawiodła sztuka reżyserska.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

...przeczytaj sobie którekolwiek z opowiadań e.a.poe, najlepiej w tłumaczeniu wyrzykowskiego lub leśmiana... a zrozumiesz dlaczego w filmie jest taki a nie inny język :P

ocenił(a) film na 4
kgibas666

Opowiadania tego czubka, alkoholika i narkomana to czytałem jak byłem mały, więc mogę dobrze nie pamiętać :). My jednak rozmawiamy o filmie, nie o książkach. Film to wrażenia wizualne, nie tylko narracja.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

...uważasz że nie było "wrażeń wizualnych"?

ocenił(a) film na 4
kgibas666

Chłopie, nie rozmawiaj z kimś w formie "przesłuchującego" jak prokurator, bo to niegrzeczne i irytujące. Napisz pełną wypowiedź.

Na temat "wrażeń wizualnych" pisałem już na początku.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

...jesteś chyba trochę przewrażliwiony, po prostu pytam :3

ocenił(a) film na 4
kgibas666

A ja zgadzam się z kolegą. Sporo gadania bez sensu, też popisów aktorskich Poego, ale po co?
Akcją idzie jak w trakcie sesji RPG - jakby nastolatek ułożył ciąg wydarzeń. Słabe to.
Film bez rewelacji.

ocenił(a) film na 8
ishael

...nom. moim zdaniem dystrybutor dał dupy, ten film to "dramat" nie "kryminał". jak na "dramat" to wg mnie świetny film.

mordachamordasinski

Całość przypomina trochę publicystykę nie świętej pamięci J. Urbana. Krótko mówiąc nie jest to film najwyższych lotów.

ocenił(a) film na 8
Niobe_FW

dlaczego tak uważasz? serio pytam...

ocenił(a) film na 4
kgibas666

Nie pytaj, to troll o co najmniej kilku nickach. Włazi wszędzie aby zaczepiać. Jakiś chyba "nie tego".

mordachamordasinski

Obejrzałem i bardzo mi się podobał. Nie wiem, czy przegadany... Jaki miałby być film z czasów wiktoriańskich? Tak wtedy ludzie żyli, wolniej niż dziś, tak też zapewne ze sobą rozmawiali...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones